Gonoszűző, minőségi újbor

Nemcsak a borász kell ahhoz, hogy a szőlőt megfelelően műveljék, az égiek áldása is szükséges a minőségi terméshez. Ez pedig Somogyban 2011-ben adott volt. Az idei, jó újborral koccintottak a térség borászai Balatonlellén.

Édes nedű, amely az isteni szeretet jelképezi az egyháznál, s menekül előle a gonoszság. A bor azonban ennél több is, elengedhetetlen kelléke ünnepeinknek, alkalmainknak. Ha pedig finom is, amit kortyolunk, akkor ékessége is összejöveteleinknek. Az idei termés is jónak ígérkezik - vélik a borászok, akiknek új borait János napján immár hagyományos meg is áldották Balatonlellén.

Országh Zoltán, borász:
„Mondhatni azt, hogy most minden nagyon klappolt, minden-minden nagyon összejött ugye. Annak ellenére, hogy picikét megy át ilyen mediterránba az éghajlat, olyan egészséges gyümölcsöt tudtunk leszedni, olyan egészséges gyümölcsöt tudtunk szüretelni jó cukorfokkal. A mennyiség egy picikét csalódottságot hozott, de közepesnél jobb termést tudtunk beszüretelni."

Kovács Jenő helyi plébános több mint félszáz bort áldott meg. A nedük még a palackokban sorakoznak, de az új bor ilyenkor már kóstolásra érett.

Országh Zoltán, borász:
„Amit most tudok tapasztalni, hogy szép illatokat hozott, testessége is meg van a fehér boroknak, a rosé az nálunk kiváló lett, nagyon tetszik. Hát a vörösborok, ugye a későbbiek folyamán fogják megmutatni az igazi arcukat. De most, úgymond csikóformájukban is a szájban szét lehet külön szedni azokat az aromákat, amik később egy harmónikus vörösbort tudnak hozzáadni."

A közel 30 szőlősgazda nemcsak egymás borait kóstolhatta, hanem a Nemzet idei új Borát is ízlelhette. 60 vörös, 80 rosé és 120 fehér borból házasították ezt a küvét.

Ferencz Vilmos, tag, Magyar Borakadémia:
„Nagy öröm számomra itt a borász kollégák véleménye, akik azt mondták, hogy az egyik legjobb fehér, a legjobb vörös és a legjobb rosé bor volt, amit itt megkóstoltak, hisz ez valószínű azt jelenti, hogyha a sok jó bort házasítom, akkor abból nem lehet rossz."

A Nemzet Bora az összefogás nedűje is, hiszen hazai és határon túli magyar borászok is felajánlották boraikat, amelyek eladás után nemes célt szolgálnak, hiszen a befolyt összeből Böjte Csaba dévai gyermekotthonát támogatják.

 

forrás:somogytv.hu

F.T.A.









0


Van-e értelme vizsgálni a plágiumgyanús szakdolgozatokat, doktori dolgozatokat?






0