Ahmed Safar a legmenőbb fideszes Siófokon
Leszecskázott kart épp úgy megment, mint mandátumot. Ahmed Safar sebésznél jártunk.
„Hengerforma valamit tettek elém a menzán vacsorának, sose láttam hasonlót se, belekóstoltam, rémes, na, mondom magamban, pedig ilyet kell egyél hat éven át, Ahmed Safar.”
E gasztroélmény 1971. szeptember 14-én érte az akkor húszéves srácot az ELTE budaörsi kollégiumában. Aznap érkezett Libanonból, ösztöndíjjal, egyetemre, tanulni.
„Füs-tölt-kol-bász” – ezt a választ kapta, amikor franciául megkérdezte, mi az a hengerforma valami.
Safart nem kedvetlenítette el a sertéses antré, s mivel nála alkalmazkodóbb, életvidámabb arcot Kánaántól a Kárpát-medencéig nem hordott hátán a Föld, már a következő kolbászkóstolás pozitív eredményt hozott, „nem is olyan rossz ez”, sőt, hamarosan kedvelt foglalatosságai közé küzdötte föl magát a disznóvágás, holtversenyben a kulturált pálinkafogyasztással.
– Főorvos úr – kérdjük most tőle –, mi vette rá a felesekre?
– A vilmoskörte! 1983 óta minden évben főzök belőle pár literrel, imádom!
Siófokon járunk, ahol az önkormányzati választáson tarolt az ellenzék. Maradt hivatalában a helyi egyesület támogatta független polgármester, a testületből pedig kipörgött a fideszesek zöme: a nyolc egyéni körzetből csupán kettőben győzött kormánypárti; az egyikük Ahmed Safar, aki ráadásul húsz százalékot vert riválisára.
Ha a pártmatek felől nézzük: érthetetlen.
Ha Safar felől: logikus.
– Főorvos úr, mi a titka?
– Szeretem az embereket. Cserébe ők is szeretnek engem.
És ennél csak kicsit bonyolultabb a dolog: a titok részét képezi az is, hogy immár negyvenkettedik éve a helyi kórház sebésze, „az egész város megfordult a kezem alatt”.
forrás: 24.hu

- Csökkent a gázolaj ára
- Wizz Air-járat indult Eszékről - előnyben a Dél-Dunántúl
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Így közlekednek a távolsági buszok a hosszú hétvége alatt
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre
- Hosszú hétvégi változások, kedvezmények a vasúton
- Elmarad a szombati Balaton-átúszás
- Szombattól sűrűbben járnak a balatoni hajók
- Nyolc új viharjelző állomást létesítenek a Balatonnál


