Egyesült Államok Nagydíja - Hamilton nyert, világbajnok a Mercedes
A negyedik világbajnoki címéhez egyre közelebb kerülő Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a Forma-1-es Egyesült Államok Nagydíját vasárnap a texasi Austinban.
Ezzel 66 pontra növelte előnyét az összetettben a most második, négyszeres vb-győztes Sebastian Vettellel, a Ferrari német versenyzőjével szemben.
A 32 éves Hamiltonnak ez volt az idei kilencedik, s pályafutása 62. futamgyőzelme, Austinban ötödször győzött, és ezzel a Mercedes az idei évben is világbajnok lett, sorozatban negyedszer.
A 32 éves Hamiltonnak ez volt az idei kilencedik, s pályafutása 62. futamgyőzelme, Austinban ötödször győzött, és ezzel a Mercedes az idei évben is világbajnok lett, sorozatban negyedszer.
A vasárnapi futamon Kimi Räikkönen, a Ferrari finn pilótája lett a harmadik.
A rajt előtti felvezető körre Usain Bolt hatszoros olimpiai bajnok jamaicai sprinter indította el a mezőnyt egy zöld zászlót lengetve.
A startot Hamilton és Vettel is remekül kapta el, de a Ferrari német pilótája egy hajszálnyival jobban reagált, s már az első kanyarban átvette a vezető pozíciót brit riválisától. Az első kör végén Vettel, Hamilton, Valtteri Bottas (Mercedes) volt az első három helyen száguldók sorrendje.
Hamilton aztán a hatodik körben megtámadta és meg is előzte Vettelt, majd két kör alatt csaknem kettő másodperces előnyt autózott ki ellenfelével szemben.
A kerékcseréket az élmezőnyben haladók közül Vettel kezdte meg a 17. körben, kettővel később Bottas, majd a huszadik körben Hamilton is a boxban járt. A kiállások után nem változott az állás, Hamilton éppen Vettel elé tért vissza a pályára.
A verseny a következő húsz körben kevés izgalmat hozott, csatákra és előzésekre inkább a középmezőnyben volt példa.
A 39. körben aztán Vettel másodszor is a boxban járt friss abroncsokért, a 42. körben pedig Räikkönen egy remek manőverrel megelőzte Bottast. Az 51. körben Vettel is utolérte Bottast, s meg is előzte, majd Räikkönent is lehagyta, így visszaért a második helyre.
Négy körrel a leintés előtt Hamilton, Vettel, Räikkönen volt a dobogósok sorrendje, Bottast pedig a remek versenyt teljesítő Max Verstappen (Red Bull) is megelőzte, így a holland a 16. helyről rajtolva ért fel a negyedik pozícióba.
Verstappen néhány kanyarral a leintés előtt ugyan elment Räikkönen mellett, de az előzés közben négy kerékkel elhagyta a pályát, ezért a versenybíróság szabálytalannak minősítette a manővert, s öt másodperces időbüntetéssel sújtotta a holland pilótát, aki így negyedik lett.
Az utolsó körökben már nem történt jelentős változás, Hamilton ezzel a sikerrel nagyon közel került a negyedik vb-címéhez, a Mercedes pedig megnyerte a trófeát a konstruktőrök versenyében.
A vb egy hét múlva Mexikóban folytatódik.
hírek innen, onnan
Tragédia lett a szánkózás vége
50 métert zuhant szánkójával egy 63 éves osztrák férfi és felesége.
Ez jöhet a világ legveszélyesebb zónájában idén
A teljes átalakulás után szétszálaztuk a problémákat, amelyek bármikor újabb konfliktushoz vezethetnek.
A BYD megelőzte a Teslát: új világelső az elektromos autók piacán
2025-ben a kínai BYD először megelőzte a Teslát az elektromosautó‑eladásokban, miközben a Tesla már második éve csökkenő...
Fogcsikorgató hidegre, erős havazásra kell felkészülni
Jöna hideg és a havazás. Most hétvégén kell erre felkészülni, mert a hétfő és a kedd már nem lesz kíméletes hozzánk.
Ezt figyeld az élelmiszerek címkéjén vásárláskor, ha egészséges bélrendszert szeretnél
Az élelmiszerek címkéi jóval több információt tartalmaznak, mint amennyit sokan elsőre gondolnánk. Tudatos olvasásukkal könnyebben...
Singh Viki: „Kiherélve érzik magukat a férfiak”
Singh Viki szerint a nőknek nincs szükségük férfiakra.
VIII. Henrik felesége bájitallal manipulálta a királyt? 7 nő a történelemből, akit boszorkányság vádja miatt végeztek ki
A történelem során számtalan nőt vádoltak meg azzal, hogy természetfeletti erőkkel befolyásolják a hatalmat.
Ezt okozza az Anna ciklon Magyarországon – Bekeményít a tél, éjszakánként akár mínusz 10 fok hideg is lehet
Kontinensünk időjárását jelenleg két markáns ciklon határozza meg. Az egyik nemrég érte el az Ibériai-félszigetet, ahol Portugáliában...
Lesz sok napsütés a hétvégén, de a mínuszok is repkednek, hétfőn erősen fagyhat, majd jön a havazás
Hétfőn már nagyon fagyos lesz a hajnal, északon helyenként -10 fok alá mehetünk. Kedden délután délnyugat felől újabb havazás, több...
Mínusz 40 fokos hideg pusztítja a finneket, megírták, elindult Magyarország felé az évszázad hidegörvénye
Történelmi hideg és fagy burkolta be a finneket, már ők is fáznak a jegespokolban.
Sport
Döbbenetes hiba Varga Barnabás leigazolása körül, Szoboszlai a görög címlapon
A Fradi csatára sajtóhírek szerint az AEK Athénba igazol, de Görögországban kínos bakit követtek el.
Egy hatalmas ország bukhatja el az olimpiát, ez Magyarországnak esélyt adhatna
A legnépesebb nemzet továbbra is a doppingolással legsúlyosabban fertőzött állam.
A nemzetközi elit is felkapta fejét a 15 éves magyar tehetségre, akit már a legnagyobbak is kezdenek megismerni
Nemzetközi szinten korosztálya egyik meghatározó játékosa már most.
Sokkoló részletek a halálos balesetről: másodperceken múlott Anthony Joshua élete
A sofőrnek állítólag jogosítványa sincsen.
A fantomütés, ami után elkészült minden idők egyik leghíresebb sportfotója
Muhammad Ali és Sonny Liston meccsének 1965. május 25-én megrendezett visszavágója a boksztörténelem olyan bunyója, amelyről még ma is rengeteget beszélnek. Egy menetet sem volt a ringben a két bokszoló, de ez is el
Már szinte bármire hajlandó a Barcelona, hogy szabaduljon csapatkapitányától
Marc-André ter Stegen számára nincs jövő Barcelonában?
Őrült fordulatok után tört meg éjjel a legjobb magyar teniszezőnő átka
Nem akármilyen évkezdésen van túl a korábbi világranglista-25. játékos ellen.
Meglepetés a darts-vb-n, nagyon simán kiesett a két évvel ezelőtti bajnok
A két évvel ezelőtti bajnok, világranglista-második Luke Humphries nem jutott be a világbajnokság elődöntőjébe.
NB I: Bognár György visszarendelte játékosát Paksra
Újra Pakson futballozhat Máté Csaba: a 19 éves középpályást visszarendelte kozármislenyi kölcsönjátékából az NB I-es együttes.
Nincs pihenő, nehéz terepen folytatják Szoboszlaiék a Premier League-ben
A bajnoki címvédő Liverpool vérszegény teljesítménnyel kezdte 2026-t.
A liverpooli kedvenc hányattatása folytatódik: még Európát is el kell hagynia?
Harvey Elliott az Aston Villánál sem találta meg a számításait, várhatóan felbontják a kölcsönszerződését.
Fradi: Lisztes előtt bezáródhat a Bundesliga ajtaja a németek szerint
Egy német lap szerint kicsi az esélye, hogy a Frankfurt igényt tartson majd Lisztes Krisztiánra.
Bulvár
Farkas András: Lesz egy lényeges változás a nyugdíjasoknál
Minden 2025-ben felröppent hír ellenére nem változik semmi a nyugdíjba vonulással kapcsolatban, marad a nyugdíjkorhatár, és a nők 40 is. 2026-ban egy lényeges pont lesz, hogy az orvosok és az egészségügyben dolgozó
Pintér Sándor friss rendeletben írta elő, hogy az állami gondozásban felnövő gyerekeknek biztosítani kell szappant, törölközőt és ágyneműt
És legalább évi hatvanezer forintot kell erre szánni fejenként.
Bemászott a hatvanpusztai birtokra és szelfizett Hadházy Ákos, aki ismét tüntetésre hívja követőit
A független képviselő a Bors különszáma miatt megy ismét utcára.
Ennyi volt: bezárja részlegeit a legendás vidéki gyógyfürdő, belerokkan a város a fenntartásába
2025-ben is azok a témák mozgatták meg leginkább olvasóinkat, amelyek közvetlenül hatottak a mindennapjaikra, a Pénzcentrum egész évben ezekre fókuszált.
George Clooney egyetlen mondattal tette helyre Donald Trumpot, aki kigúnyolta őt a francia állampolgársága miatt
Szilveszteri bejegyzésében az amerikai elnök nemcsak a színész politikai jóstehetségét, de filmes karrierjét is leírta. A színész egy nagy presztízsű lapnak küldte el a csattanós válaszát.
Bajnai Gordon: A NER elitje számára sokkal nagyobb a tét, mint egy normális demokrácia választásán
A volt miniszterelnök arról is beszélt egy interjúban, mik az esélyei, hogy Orbán kivezeti az EU-ból Magyarországot.
Jön a hatnapos munkahét
Ára van ennek a hosszú hétvégének: rögtön utána hatnapos munkahét következik, a január 2-i szabad pénteket jövő hétvégén, január 10-én szombaton kell ledolgozni.
Ez volt Kapu Tibor munkája, mielőtt űrhajós lett, kész őrület, sosem találnád ki mivel foglalkozott, ettől le fog esni az állad
Kapu Tibor nem véletlenül lett űrhajós.
Ezeknél az embereknél pusztul leggyor-sabban az agysejt: aggasztó kutatási eredmények érkeztek
A sportolók után most újabb embercsoportnál fedezték fel ezt az agyi elváltozást.
Itt a vége, Kapu Tibor döbbenetes üzenetet tett közzé saját oldalán, ezzel azonnal le is zárult az elmúlt napokban kialakult közbeszéd?
Az elmúlt napokban nagyon sok szó esik erről.
A nézők szúrták ki: babát vár az ATV műsorvezetője
Néhány hete derült ki, hogy kilenc év Híradó műsorvezetés után a Start csapatához is csatlakozik januártól Nemes Anna. Most egy Instagram-bejegyzéséből derült ki, rövidesen anya lesz.
Farkasordító hideg jön, napokig mínusz 12 fokos cúgra ébredünk
Elő a meleg zoknikkal! A meteorológusok szerint napokig farkasordító hideg vár majd minket odakint. Jövő héten hétfőn, szerdán, csütörtökön mínusz 12 fokig süllyed a hőmérséklet. Ma és éjjel is általában er

- Csökkent a gázolaj ára
- Wizz Air-járat indult Eszékről - előnyben a Dél-Dunántúl
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Így közlekednek a távolsági buszok a hosszú hétvége alatt
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre
- Hosszú hétvégi változások, kedvezmények a vasúton
- Elmarad a szombati Balaton-átúszás
- Szombattól sűrűbben járnak a balatoni hajók
- Nyolc új viharjelző állomást létesítenek a Balatonnál


