Koronavírus - Meghaladta a kétmilliót a regisztrált fertőzöttek száma a világban
Az új típusú koronavírussal fertőzöttek száma 2 064 115 lett csütörtök reggelre, miközben világszerte 137 020-an vesztették életüket a Covid-19-ben, és 512 092 a gyógyultak száma - derült ki a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem csütörtök reggeli összesítéséből.
Szerda reggel 1 982 281 volt a fertőzöttek száma, 126 722 a halálos áldozatoké és 487 471 a gyógyultaké.
A fertőzés továbbra is 185 országban van jelen.
A diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott az elvégzendő tesztek száma, valamint a számontartás kritériumai is különböznek.
A legtöbb regisztrált fertőzött továbbra is az Egyesült Államokban van: 638 111. A halálos áldozatok száma 30 844, a gyógyultaké 52 640. Eddig 3 242 755 tesztet végeztek el, ebből 526 012-t a járvány által leginkább sújtott New Yorkban. Donald Trump amerikai elnök szerda este a Fehér Házban azt mondta, az adatok arra utalnak, hogy az ország túl van a járvány csúcspontján. Bejelentette azt is, hogy csütörtökön előterjeszti a gazdasági újraindítást felvázoló kormányzati tervet, hangsúlyozta azonban, hogy az ország gazdaságát csakis a tagállamok kormányzóinak egyetértésével indítja újra.
Spanyolországban 180 659-re nőtt a feljegyzett fertőzöttek száma, 18 812-re az elhunytaké, a gyógyultaké pedig 70 853. A járvány miatt kihirdetett szükségállapot egyelőre április 25-én éjfélig van érvényben, de újbóli meghosszabbítása várható.
Olaszországban 165 155-re nőtt a regisztrált fertőzöttek száma és 21 645-re a halálos áldozatoké. A gyógyultak száma 38 092. A polgári védelmi hatóság tájékoztatóján hangsúlyozták, hogy a májusban az egész országban tervezett újraindulást "óvatosan és fokozatosan" kell bevezetni.
Németországban 134 753 fertőzöttet regisztráltak eddig, közülük 3804 elhunyt. A gyógyultak száma 72 600. A szövetségi kormány és a tartományi kormányok szerdán kötött megállapodása szerint április 20-án megkezdik a koronavírus-járvány lassítására bevezetett korlátozások fokozatos lazítását.
Franciaországban 134 582 fertőzöttet és 17 188 halálos áldozatot tartottak nyilván csütörtök reggel. A gyógyultak száma 31 470. Emmanuel Macron elnök május 11-éig meghosszabbította a koronavírus-járvány megfékezése érdekében március 17-én életbe lépett kijárási korlátozásokat.
Az Egyesült Királyságban 99 489 dokumentált fertőzött és 12 894 halálos áldozat van. A gyógyultak száma 368. A brit kormány célkitűzése az, hogy a hónap végéig 100 ezerre emelkedjen a naponta elvégzett koronavírustesztek száma.
Iránban 76 389 a regisztrált fertőzöttek száma, az elhunytaké 4777, 49 933-an pedig felgyógyultak a betegségből.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely a közép-kínai Vuhanból terjedt el.
Kínában (Hongkong és Makaó nélkül) 83 402 esetet tartottak nyilván szerda reggel. A halálos áldozatok száma továbbra is 3346, csütörtökre virradóan nem jelentettek új halottat. A betegségből már 78 370-en felgyógyultak.

- Csökkent a gázolaj ára
- Wizz Air-járat indult Eszékről - előnyben a Dél-Dunántúl
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Így közlekednek a távolsági buszok a hosszú hétvége alatt
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre
- Hosszú hétvégi változások, kedvezmények a vasúton
- Elmarad a szombati Balaton-átúszás
- Szombattól sűrűbben járnak a balatoni hajók
- Nyolc új viharjelző állomást létesítenek a Balatonnál


