RSS
LMP: a kirekesztés és az agresszió nem jelent megoldást semmilyen problémára
A második világháború után soha többé nem szabad megkérdőjelezni, hogy a kirekesztés és az agresszió nem jelent megoldást semmilyen problémára - írta az LMP a holokauszt nemzetközi emléknapja alkalmából az MTI-hez eljuttatott közleményében.
A Demeter Márta és Keresztes László Lóránt társelnökök által jegyzett szövegben azt emelték ki: az emberi méltóságot nem csupán a fizikai erőszaktól kell megvédeni, hanem az írásban, szóban vagy akár politikai propaganda által elkövetett sérelmektől is.
Azt írták: a főhajtáson túl szembe kell nézni a múlt bűneivel és ki kell mondani ma is: soha többet! "Mert a jövő reményt ad, a remény pedig mindig legyőzi a félelmet és a gyűlöletet."
Az auschwitzi haláltábor 1945. január 27-én szabadult fel, ennek emlékére az ENSZ Közgyűlése 2005. november 1-jén január 27-ét a holokauszt áldozatainak nemzetközi emléknapjává nyilvánította.
Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?

- Csökkent a gázolaj ára
- Wizz Air-járat indult Eszékről - előnyben a Dél-Dunántúl
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Így közlekednek a távolsági buszok a hosszú hétvége alatt
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre
- Hosszú hétvégi változások, kedvezmények a vasúton
- Elmarad a szombati Balaton-átúszás
- Szombattól sűrűbben járnak a balatoni hajók
- Nyolc új viharjelző állomást létesítenek a Balatonnál
