RSS
Megduplázódhat a CSOK-ot igénybevevők köre
A családi otthonteremtési kedvezmény (csok) kibővítése megduplázhatja az igénybevevők körét - mondta Balogh László, az ingatlan.com vezető elemzője az M1 aktuális csatornán csütörtökön.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter, Gulyás Gergely múlt csütörtökön jelentette be, hogy a kormány döntése alapján bővítik a családi otthonteremtési kedvezményt, a kétgyermekes családokra is kiterjesztik a 10 millió forintos kedvezményes kamattámogatású kölcsönt, a háromgyermekeseknél pedig a kölcsönfelvétel lehetőségét 15 millió forintra emelik.
Kiemelte: az így felvehető hitel kedvező, a teljes, 25 éves futamidőre biztonságos, kiszámítható, a 3 százalékos kamat pedig csaknem a fele a jelenlegi piaci kamatokénak.
Az új intézkedés a lakásépítések lendületének is kedvez, az új lakásvásárlások hatással vannak a teljes keresletre és a kínálatra egyaránt - jelezte.
Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?

- Csökkent a gázolaj ára
- Wizz Air-járat indult Eszékről - előnyben a Dél-Dunántúl
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Így közlekednek a távolsági buszok a hosszú hétvége alatt
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre
- Hosszú hétvégi változások, kedvezmények a vasúton
- Elmarad a szombati Balaton-átúszás
- Szombattól sűrűbben járnak a balatoni hajók
- Nyolc új viharjelző állomást létesítenek a Balatonnál
