Ezt olvasta már?

0

Méltatlanná vált az egri színház igazgatója a polgármester szerint, kezdeményezi a felmentését

Mirkóczki Ádám úgy látja, Blaskó Balázs minősíthetetlen kijelentéseket tett a koronavírusban elhunyt Kelemen Csaba színművészre, ezért távoznia kell. Az igazgató azóta reagált is a vádakra.

Mirkóczki Ádám polgármester kezdeményezi a Gárdonyi Géza Színház igazgatójának felmentését, miután Blaskó Balázs szerinte minősíthetetlen kijelentéseket tett a tavaly ősszel koronavírusban elhunyt Kelemen Csaba színművészre – írja az egerhirek.hu oldal.

A cikk szerint a vita október 4-én pattant ki, amikor egy önkormányzati testületi ülésen arról tárgyaltak, átnevezzék-e a színház stúdiószínpadát Kelemen Csaba Stúdiószínpadra, hogy a város ebben a formában is emléket állítson a város posztumusz díszpolgárának.

Mirkóczki közleményében úgy fogalmaz: a napirend tárgyalása során Blaskó Balázs igazgató minősíthetetlen, gyalázatos és aljas kijelentéseket tett.

A 24.hu cikkéből kiderül, Blaskó az ülésen azt mondta Kelemenről, aki halála előtt alig két héttel állt utoljára színpadon, hogy ha életben maradt volna, akkor azonnal fegyelmi eljárást és bűnvádi eljárást kellett volna kezdeményeznie vele szemben a rendőrségen, mert eltitkolta betegségét, ezzel veszélybe sodorva a társulat tagjainak életét.

„Egy ilyen ember álláspontunk szerint nem maradhat tovább Heves megye és Eger legnagyobb kulturális intézményének az élén” – írja a közleményben a polgármester.

Tekintettel arra, hogy Blaskó Balázs minősíthetetlen emberi mélységbe süllyedve, a gyászoló család fájdalmát és Kelemen Csaba emlékét gyalázva, minden alapot nélkülöző rágalmaival vádolt meg egy halott embert a nagy nyilvánosság előtt, az Emberi Erőforrások Minisztériumához, Fekete Péter kultúráért felelős államtitkárhoz fordulok azzal a céllal, hogy közös fenntartókként mentsük föl igazgatói tisztségéből Blaskó Balázst

– írja Mirkóczki, hozzátéve: városvezetőként még egy vadidegen embertől sem tűrne el ilyesmit, különösen igaz ez "az egriek adójából élő és tevékenykedő kulturális vezetőre."

A polgármester álláspontja szerint Blaskó Balázs két dolgot tehet: azonnal bocsánatot kér a gyászoló családtól és Kelemen Csaba tisztelőitől, valamint haladéktalanul távozik az intézmény éléről.

Szintén az egrihirek.hu megkeresésére az igazgató úgy reagált, Kelemen Csaba és felesége, Lengyel Edina végig titkolták Csaba betegségét a színház vezetése előtt is.

Szerinte érthetetlen, hogy míg a színész 2020 tavaszán a Covidtól való rettegés miatt otthagyta a színházat, a szerepét, a készülő darab próbafolyamatát, és hónapokra határmenti vidéki házukba költözött, addig a kérdéses időszakban – mint utóbb kiderült – betegen, lázasnak érezve magát próbált, és két előadást is lejátszott.

"Ezt követően egyikük se jelezte a színház felé, hogy Csaba beteg, sem azt, hogy kórházba került. S – amint tudomásom szerint a vizsgálóbizottság előtt is megerősítést nyert – a színház és magam folyamatos próbálkozása ellenére sem ő, sem felesége nem vették fel a telefont, a Covid-fertőzöttség bebizonyosodása után színházi kontaktot nem adtak meg"

– fogalmazott Blaskó. Emiatt az igazgató szerint több szempontból nagy mértékben veszélyeztették a színházi közösséget.

mti, 24.hu, szeretlekmagarország







0
0
0

hírek innen, onnan

Áttört egy fontos védelmi vonalat a veszélyes vírus, új területen jelent meg az országban

Az M1-es autópálya eddig lassította az afrikai sertéspestis terjedését, de a kórokozó átlépte ezt a védelmi vonalat.

Újabb 2,3 milliárd eurót kap Brüsszeltől Ukrajna – megszólalt a fideszes képviselő is

És újabb szankciók is jöhetnek Oroszország ellen. Ülésezik az Európai Parlament.

Az eltűnt forgalom nyomában: hová lettek az Origo, a Magyar Nemzet és a Mandiner olvasói?

Több száz fős leépítés zajlik a jobboldali médiában a Fidesz választási veresége után. Májusban pedig legfontosabb híroldalaik...

A pszichológusok szerint ezt a 7 mondatot gyakran mondják az igazán erős személyiségű emberek

Az erős személyiséget sokan még mindig hangossággal, határozottsággal vagy dominanciával azonosítják. Pedig a valódi belső erő sokszor...

Az egyik leghosszabb magyar falu 5 km-es

A település két végpontja között mintegy 4,7 kilométer a távolság, ezzel pedig kiemelkedőnek számít az országban.

Trump bírálatai ellenére Izrael újabb csapásokat hajtott végre Libanonban

Az amerikai elnök kedden a G7-csúcson azt mondta, Benjamin Netanjahunak „felelősebben kellene viselkednie Libanonnal kapcsolatban”.

Messit a 32. percben simán kiállíthatták volna Algéria ellen, és akkor nincs a történelmi mesterhármas

Ha Aïssa Mandi úgy szabálytalankodik Lionel Messi ellen, ahogy Lionel Messi szabálytalankodott Aïssa Mandi ellen, akkor aligha úszta volna...

0

Sport

Überciki: Eltiltotta a köztévé a vb-kommentátort, aki összekeverte a csapatokat a pályán - videó

A török állami televízió felfüggesztette kommentátorát, Murat Ekrem Çiment, aki összekeverte a csapatokat az Irán–Új-Zéland világbajnoki csoportmérkőzésen.

Itt az újabb vb-botrány: az irániaknak azonnal el kellett hagyniuk az Egyesült Államokat

„Mi vagyunk a világbajnokság leginkább elnyomott csapata.”

Berendelték az NB I-es klubokat a minisztériumba - részletek

Információink szerint megkezdődtek az egyeztetések az élvonalbeli akadémiák következő évi finanszírozásáról.

Felfüggesztették a kommentátort, aki percekig összetévesztette a foci-vb-n a csapatokat

Négy percen át úgy kommentálta a meccset, hogy közben összetévesztette a válogatottakat.

Ma láthatjuk a csoportkör legnagyobb rangadóját a foci-vb-n – Itt a napi program

Három topcsapat számára is eljött a bemutatkozás ideje a futball-világbajnokságon.

Messi 38 évesen olyat tett, mint a vébéken még soha; zokogtak miatta az amerikaiak

Kylian Mbappé és Erling Haaland teljesítményét is pikk-pakk zárójelbe tette a „Bolha”.

Óriási baki a foci-vb közvetítésében, ezt az élő adásban maradt jelenetet egy életre megemlegetik

Egy egész világ nézi most a legfontosabb világeseményt a foci univerzumában, ám valakik nem azt nézik, mint a többiek.

Hivatalos: távozik a magyar válogatott szövetségi kapitánya, miután nem jutottunk ki a világbajnokságra

Már nem Chema Rodríguez a magyar kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya.

Készül a meglepetés, a Fraditól elküldött Keane a nagy riválisnál köthet ki, teljes a zavar

Robbie Keane két szék között a pad alá esett, miután a Fradinál nem tetszettek neki a feltételek.

Betörtek a német válogatott legendá-jához, a lányával akart ágyba bújni az elkövető

Mehmet Scholl legidősebb lánya lehetett a célpont, aki a párjával aludt a betörés alatt.

A Real Madrid átigazolás ötlete nagyon fog fájni a Liverpoolnak

A labdarúgó-világbajnokság két sztárját is leigazolná Florentino Pérez. Yan Diomandé és Ayoubb Bouaddi is érkezhet.

Bulvár

Figyelmeztet az MVM: ha konnektor jel van a villanyszámládon, készülj a nagy átállásra

Számos ügyfelet érint az MVM informatikai fejlesztése, amely körülbelül kéthetes ügyintézési korlátozással jár. A vállalat azt kéri, lehetőleg mindenki az átállási időszakon kívül, azaz június 30. előtt va

Titkos légifolyosót találtak Budapest és Moszkva között, az Egyesült Államokból érkezett az információ

Előkerült egy jelentés az 50-es évek Budapestjéről, azonnal felszaladt a szemöldökünk.

Uniós átlagban 3,6 százalékkal, Magyarországon 16,4 százalékkal nőtt a munkaerőköltség 2026 elején

2026 első negyedévében átlagosan 3,6 százalékkal haladta meg a munkaerőköltség az egy évvel korábbi szintet az Európai Unióban; a növekedés mértéke Magyarországon volt a legnagyobb – derül ki az Eurostat adata

Így jelent meg a Parlamentben Lázár János, videón a pillanat, amikor megérkezik a terembe

Lázár János is megjelent az ülésen ezen a héten a Parlamentben.

HVG: Miután lemondott a főügyész az aranykonvoj-ügy miatt, kitört a palotaforradalom, a gyanúsítás a TEK vezetőjét is elérheti

Nem szakmai vita, hanem az ügyészségi szervezetet is megrázó konfliktus állhat a Központi Nyomozó Főügyészséget vezető Fürcht Pál lemondása mögött a HVG szerint. A lap úgy tudja, az aranykonvoj-ügy miatt kialak

2 országrész kap frissítő csapadékot, órákon belül érkezik

Kiadták a friss időjárás-előrejelzést a szerdai napra, ám érdemes lesz figyelni napközben is a frissülő előrejelzéseket.

Überciki: Eltiltotta a köztévé a vb-kommentátort, aki összekeverte a csapatokat a pályán - videó

A török állami televízió felfüggesztette kommentátorát, Murat Ekrem Çiment, aki összekeverte a csapatokat az Irán–Új-Zéland világbajnoki csoportmérkőzésen.

Szörnyű halált halt az óceánjárón a 18 éves Anna: Megdöbbentő, ki került rács mögé most

Egy családi tengeri körút vált a legszörnyűbb rémálommá, amikor az alig 18 esztendős Anna Kepner élettelen testére bukkantak a takarítók egy luxushajó kabinjában. Az ügyben nemrégiben egy egészen elképesztő b

Budapest egyik büszkesége bekerült a világ legkiábrándítóbb látványosságai közé

Az értékelések alapján sok látogatónak csalódást okoz a budapesti Széchenyi fürdő, amely a kiábrándító turistalátványosságok között szerepel.

Kulka, Bródy, Gálvölgyi, Kern, Mácsai – Nagy Ervin felolvasta a közmédia állítólagos tiltólistáját

Nagy Ervin a parlamentben sorolta fel azt a 25 művészt, köztük Kulka Jánost és Bródy Jánost, akiket szerinte mellőzött a közmédia. A politikus szerint azért kerültek listára, mert civil kurázsit mutattak, és nem a

Nagyot csaphat az új törvény: százak veszíthetik el a jól fizető munkájukat

Közel háromszáz, Fideszhez köthető szereplő veszítheti el jól fizető pozícióját, köztük több ismert név is érintett lehet. A Nagyot csaphat az új törvény: százak veszíthetik el a jól fizető munkájukat beje

Eldőlt az idei augusztus 20-i tűzijáték sorsa

Nagy Ervin szerint idén is lesz augusztus 20-i tűzijáték Budapesten, de a korábbiaknál szerényebb és olcsóbb formában. A Eldőlt az idei augusztus 20-i tűzijáték sorsa bejegyzés először Acnews-én jelent meg.

0