Orbán Viktor bejelentése: négy gazdaságvédelmi intézkedésről döntött a kormány
Orbán Viktor pénteki jelzésének megfelelően szombaton bejelentette a januártól érvényes, újabb gazdaságvédelmi intézkedéseket.
A járvány második hulláma egész Európában tombol, újabb és újabb csúcsokat megdöntve - vezette fel a miniszterelnök a bejelentéseket. Az egészségügy jól állja a sarat, de a vírus nemcsak az emberi életeket támadta meg, hanem a gazdaságot is. Ezért a családokat és a vállalkozásokat is védeni kell - mondta Orbán Viktor.
Ennek jegyében négy intézkedésről született döntés:
A családok és a vállalkozások hitelvisszafizetési moratóriumát változatlan formában fél évvel július elsejéig meghosszabbítják. A moratórium automatikusan hosszabodik meg, így csak annak kell felkeresnie a bankot, aki törleszteni akar.
A járványügyi intézkedések miatt ideiglenes bezárásra kényszerült vállalkozásokat decemberben és januárban is a bérköltség 2/3-ának átvállalásával segítik. Ezt, valamint a járulékfizetés elengedését a vendéglátóhelyek, a szállodák és az idegenforgalom mellett kiterjesztik a szünetelni kényszerülő magántulajdonban lévő buszos vállalkozásokra is.
A kis- és középvállalkozások, valamint az egyéni vállalkozók iparűzési adóját január elsejétől a felére csökkentik. A 25 ezer fő alatti településeknek a kormány támogatást ad, a nagyobb önkormányzatok pénzügyi helyzetét pedig majd egyenként tekintik át.
A gyereket nevelő és gyereket váró családokat 6 millió forintig kedvezményes, maximum 3 százalékos kamatozású lakásfelújítási hitellel segítik. Ebből 3 millió forint vissza nem térítendő támogatás, ami a felújítás végével vehető igénybe.

- Csökkent a gázolaj ára
- Wizz Air-járat indult Eszékről - előnyben a Dél-Dunántúl
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Így közlekednek a távolsági buszok a hosszú hétvége alatt
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre
- Hosszú hétvégi változások, kedvezmények a vasúton
- Elmarad a szombati Balaton-átúszás
- Szombattól sűrűbben járnak a balatoni hajók
- Nyolc új viharjelző állomást létesítenek a Balatonnál


