RSS
Szentpétervári robbantás - Elfogták a merénylet egyik szervezőjét
Elfogták Moszkva közelében a szentpétervári metróban elkövetett terrortámadás egyik feltételezett szervezőjét - közölte hétfőn az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB). - Pécsi Napilap -
Az FSZB szerint az őrizetbe vett 27 éves Abror Azimov készítette fel a robbantásra az öngyilkos merénylőt. Azimovot, aki a szolgálat által meg nem nevezett közép-ázsiai országból érkezett Oroszországba, a Nyomozó Bizottság (SZK) hallgatja ki.
A pokolgépes merénylettel kapcsolatban korábban nyolc szintén közép-ázsiai származású személyt vettek őrizetbe. Mint azt Alekszandr Bortnyikov, FSZB igazgatója múlt kedden bejelentette, mindannyian titkos terrorsejtek tagjai voltak.
A szentpétervári metróban április 3-án elkövetett pokolgépes merényletben 14 ártatlan ember halt meg, és további több 102 megsebesült. Az öngyilkos támadás feltételezett elkövetője a 22 éves, orosz állampolgárságú, kirgizisztáni üzbég származású Akbarzson Dzsalilov volt.
Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?

- Csökkent a gázolaj ára
- Wizz Air-járat indult Eszékről - előnyben a Dél-Dunántúl
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Így közlekednek a távolsági buszok a hosszú hétvége alatt
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre
- Hosszú hétvégi változások, kedvezmények a vasúton
- Elmarad a szombati Balaton-átúszás
- Szombattól sűrűbben járnak a balatoni hajók
- Nyolc új viharjelző állomást létesítenek a Balatonnál
